Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rekord C caravan

+4
Mattes
OPEL OLD SCHOOL
m.artty
GeXeS
8 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Rekord C caravan - Stránka 3 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Sun Oct 20, 2013 11:34 pm

m.artty napsal:Ono dneska je to už asi problém, protože moc lidí ty karburátory už umět nebude.

Další věcí je to, jestli se k tomu vůbec dá zjistit základní nastavení aby se dalo od něčeho odpíchnout. U svíček by to chtělo zkontrolovat aspoň odtrh...

Pokud strýc dělá Tatrovky, tak určitě bude vědět co a jak u téhle staré koncepce. To co ti tu píšu odhaduju z toho mála, co jsem stačil pochytit o dvoutaktních motorkách, takže nevim jestli aplikace na auto je úplně vhodná.
Sehnat mechanika, který tomu mému tanku rozumí, je vážně skoro nemožné. Mám v plánu se to všechno naučit časem sám, sehnal jsem si i nějaké příručky ze 70. let, ale knížka se nedá srovnávat s tím, když ti to někdo předvede před očima a nechá tě to vyzkoušet. Strýc je tak trochu bohém, těžko se s ním na něčem domlouvá, takže jsem rychle zjistil, že to učení nebude jen tak. Pořád hledám někoho, kdo by se v tom vyznal a zároveň to ještě nezapomněl. Ten svářeč vypadá slibně, tak uvidíme. Do budoucna mi s tím Rekordem nikdo nepomůže, budu se muset spolehnout na vlastní ruce Shocked
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 3 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  technikrz Mon Oct 21, 2013 6:23 am

Ahoj,
pokud by jsi měl cestu do Příbrami, tak bych ti s tím motorem pomohl. Pokud ne, tak mi napiš mailovou adresu a zkusíme to seřídit na dálku.
technikrz
technikrz

Poèet pøíspìvkù : 67
Join date : 08. 08. 10
Age : 48
Location : Příbram

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 3 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Thu Oct 24, 2013 7:22 pm

Tak. Strejda nezklamal, dnes mi to sešteloval. Stáhl mi volnoběh na nějakých 750, předtím běžel na 900. Měl jsem tam ještě jeden nezanedbatelný problém - sytič nezatahoval klapku. Teď už chápu, proč se mi zastudena startovalo tak blbě Laughing 

Ovšem motor se neuklidnil, pořád jede nepravidelně. Strýc si prohlédl rozdělovač a zjistil, že je z Favorita. Takže další bod na seznamu je výměna rozdělovače, pokud možno za originál. Nebo tam mám dát něco novějšího, co myslíte? Budu muset vyměňovat ještě něco v závislosti na tom, pokud tam dám rozdělovač s kladívkem místo současného s cívkou? (Pokud jsem to pochopil správně.)
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 3 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  technikrz Thu Oct 24, 2013 7:49 pm

Co tam máš za motor?
technikrz
technikrz

Poèet pøíspìvkù : 67
Join date : 08. 08. 10
Age : 48
Location : Příbram

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 3 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Thu Oct 24, 2013 11:03 pm

technikrz napsal:Co tam máš za motor?
1.9N

A jak se ptal martty - svíčky tam chlápek dal Bosch Super 4, to by mělo být OK, myslím.
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 3 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  technikrz Fri Oct 25, 2013 6:05 am

Zřejmě tam máš teda 19 S s 66 kW. Tam je rozdělovač BOSCH 0 231 170 188, vůle kladívka 0,4 mm (47-53 st), karburátor 35/40 INAT. Zkus nejdřív zkontrolovat kabely ke svíčkám (za chodu motoru vyndavat postupně - pozor na VN). Pokud jsou OK, vezmi si stroboskop a mrkni na předstih - max 5 st. před HÚ (značka v kontrolním okénku na setrváku vlevo pod karburátorem. Pokud to nepomohlo, zajeď na seřízení bohatosti směsi.
technikrz
technikrz

Poèet pøíspìvkù : 67
Join date : 08. 08. 10
Age : 48
Location : Příbram

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 3 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Fri Oct 25, 2013 8:41 am

technikrz napsal:Zřejmě tam máš teda 19 S s 66 kW. Tam je rozdělovač BOSCH 0 231 170 188, vůle kladívka 0,4 mm (47-53 st), karburátor 35/40 INAT. Zkus nejdřív zkontrolovat kabely ke svíčkám (za chodu motoru vyndavat postupně - pozor na VN). Pokud jsou OK, vezmi si stroboskop a mrkni na předstih - max 5 st. před HÚ (značka v kontrolním okénku na setrváku vlevo pod karburátorem. Pokud to nepomohlo, zajeď na seřízení bohatosti směsi.
Je tam 19 N s 55 kW, karburátor Solex 35 PDSI. Kabely jsme včera proměřili a zkontrolovali i kontakty na fajkách. Předstih a bohatost směsi už jsou OK (obojí bylo moc "dopředu"), teď mi jde prostě jen o ten rozdělovač. Co se stane, když ten stávající elektronický nahradím tímhle
http://www.hot-spark.eu/webshop/index.php?page=details&prod=24&cat=2&group=0
kladívkovým? Musím vyměňovat i nějakou jinou elektroinstalaci v motorovém prostoru?
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 3 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  m.artty Fri Oct 25, 2013 6:21 pm

Sice ti moc neodpovím na otázku, ale ber to jen jako info...

Teď koukám do seznamů dílů... mám tu navíc rozdělovač z Kadetta E, motor 18E. Podle seznamu v autokelly je víčko rozdělovače stejné s Mantou B, motor 1.9 N (55 kW). Myslím si, že má téměř nové víčko... kdyby ti tam pasovalo a chtěl si ho, není problém se domluvit.
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 3 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Fri Oct 25, 2013 10:17 pm

m.artty napsal:Sice ti moc neodpovím na otázku, ale ber to jen jako info...

Teď koukám do seznamů dílů... mám tu navíc rozdělovač z Kadetta E, motor 18E. Podle seznamu v autokelly je víčko rozdělovače stejné s Mantou B, motor 1.9 N (55 kW). Myslím si, že má téměř nové víčko... kdyby ti tam pasovalo a chtěl si ho, není problém se domluvit.
No, kdybych tam měl ten originální kladívkový rozdělovač, skočil bych ti po něm hned Very Happy  Takhle jen děkuji za info. Možná tam nakonec prostě vyměním starý favoriťácký rozdělovač za nový favoriťácký.
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 3 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  technikrz Sun Oct 27, 2013 10:13 pm

GeXeS napsal:
technikrz napsal:Zřejmě tam máš teda 19 S s 66 kW. Tam je rozdělovač BOSCH 0 231 170 188, vůle kladívka 0,4 mm (47-53 st), karburátor 35/40 INAT. Zkus nejdřív zkontrolovat kabely ke svíčkám (za chodu motoru vyndavat postupně - pozor na VN). Pokud jsou OK, vezmi si stroboskop a mrkni na předstih - max 5 st. před HÚ (značka v kontrolním okénku na setrváku vlevo pod karburátorem. Pokud to nepomohlo, zajeď na seřízení bohatosti směsi.
Je tam 19 N s 55 kW, karburátor Solex 35 PDSI. Kabely jsme včera proměřili a zkontrolovali i kontakty  na fajkách. Předstih a bohatost směsi už jsou OK (obojí bylo moc "dopředu"), teď mi jde prostě jen o ten rozdělovač. Co se stane, když ten stávající elektronický nahradím tímhle
http://www.hot-spark.eu/webshop/index.php?page=details&prod=24&cat=2&group=0
kladívkovým? Musím vyměňovat i nějakou jinou elektroinstalaci v motorovém prostoru?
Nemusíš tam nic měnit, pouze kontakt od kladívka se připojí na cívku.

Akorát mi není jasný, jak tam kdo dostal ten rozdělovač z Fáva dostal
[img=https://2img.net/r/ihimizer/img46/108/e731.jpg][/img]

technikrz
technikrz

Poèet pøíspìvkù : 67
Join date : 08. 08. 10
Age : 48
Location : Příbram

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 3 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Mon Oct 28, 2013 2:54 pm

Hehe, tak jsem vyměnil palec a víčko a výsledek je, řekl bych, mírně lepší. Staré tam už vracet nebudu. No a byly to tedy díly z Favorita.Laughing 
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 3 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Wed Jan 15, 2014 3:10 pm

Hm, mám takový odvážný dotaz. Jste někdo aktivní na německém E-bay? Já jsem s němčinou úplně nepoužitelný a jsem na úplně opačném konci republiky. Nenapadá vás někoho, jak bych se mohl dostat k tomuhle? Kdyby mi odtud někdo dokázal pomoct, samozřejmě bych připlatil za všechny výlohy, snesl modré z nebe a tak podobně   Shocked 

http://www.ebay.de/itm/Rucklichtglaser-Caravan-Orig-Opel-Commodore-A-Rekord-C-/281242780266?pt=DE_Autoteile&hash=item417b60426a

http://www.ebay.de/itm/Langstrager-/350974730327?pt=DE_Autoteile&fits=Model%3ARekord+C+Caravan&hash=item51b7b96057
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 3 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru