Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

malá historie Kadetta E od Pardubic

4 posters

Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  Radunov Wed Oct 31, 2012 10:12 pm

aneb co jsem měl ve Volduchách sebou a zapomněl vyndat Sad

je to celkem stručné, jsou to koláže z rekonstrukce auta, kterou jsme s kámošem poslední rok na autě prováděli po koupi a nějaké fotky od přechozího majitele (kámoše z rodné vesnice) od roku 98 Smile), takže otom autě vím celkem dost z historie Smile

malá historie Kadetta E od Pardubic 1_bmp25

malá historie Kadetta E od Pardubic 2_bmp18

malá historie Kadetta E od Pardubic 3_bmp17

malá historie Kadetta E od Pardubic 4_bmp15

malá historie Kadetta E od Pardubic 5_bmp17

malá historie Kadetta E od Pardubic 6_bmp13

malá historie Kadetta E od Pardubic 7_bmp14
Radunov
Radunov

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 23. 10. 12
Age : 32
Location : Chrudim

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty Re: malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  OPEL OLD SCHOOL Thu Nov 01, 2012 9:06 pm

V Habru jsem se ani pořádně nevšimnul, ale na tvém Kadettu bylo uděláno hodně práce a také experimentů Twisted Evil Laughing

malá historie Kadetta E od Pardubic Dscf9110

malá historie Kadetta E od Pardubic Dscf9111
OPEL OLD SCHOOL
OPEL OLD SCHOOL

Poèet pøíspìvkù : 7566
Join date : 16. 07. 10

https://opeloldschool.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty Re: malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  m.artty Thu Nov 01, 2012 10:34 pm

Za mě musím říct, že nejhezčí jsou první dvě fotky.... nějak na ty české divočiny nejsem Neutral
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty díky Urbymu za nahrání fotek :) a ted nějakej popis...

Příspěvek  Radunov Thu Nov 01, 2012 11:44 pm

takže na první a druhé fotce je Kadett v originálu tak jak ho kámoš koupil, pak ho ještě vyzdobil těmito BBS koly, viper pruhy, clonítkem, tužšíma tlumičema monroe se zkrácenou pístnicí a udajně sportovními pružinami Irmscher (tento podvozek jezdím i dnes, musím říct že dohromady to funguje na výbornou, zatáčky ke Karlštejnu od Berouna po srazu ve Volduchách jsem si nesmírně užil Smile)...na třetí fotce už byl ve fyzickém vlastnictví jeho bráchy, který ho obložil spojlery od již nefungujícího tuning klubu Extreme Pardubice, zavařil třetí dveře, střešní lišty, žlábky po obvodu auta, prostě celé zahladil, takto zajímavě nalakoval doma v garáži....musím říct že lak a kola na něm mě velmi uchvacovali a už od základní školy jsem se tam na něj chodil dívat, protože než jsem se ho ujal tak tam asi 6 let stál zarostlý v trávě před domem, neboť právě ten brácha kámoše byl vášnivý motorkář a bohužel se nešťastnou náhodou zabil na motorce Sad(, budiž mu zem lehká...o koupi auta jsem dlouho přemýšlel, měl jsem totiž už favorita rok předtím po GO který mě stál dost peněz a úsilí, ale stále mě to velmi lákalo a pak ještě především pro jeho motor, chtěl jsem zkusit něco živějšího a po vyprávění otom jak to jezdilo mě to k němu táhlo ještě víc (tenkrát jsem ještě nevěděl že se jedná o vzácnou verzi 20SEH, pokládal jsem to za obyčejný 8 ventil! Very Happy), rozhoupal jsem se teprve až když si to něj chtěl přijet jeden Slovák, motor šel ale neprojel jsem se, jen jsme ho přetáhli k sobě do garáže, kde jsme ho začali rozebírat Smile, počítali jsme že jen obrousíme a ošetříme spodek a bude se jezdit....jenže čím víc člověk rozebíral, tím větší hrůzy na něj vykukovali (obvykle prorezlé otvory kolem nápravnice, vedle nádrže, podlahy nad nápravnicemi, brejle, podběhy apod...takže se auto rozebralo krom motoru do šroubku a zbyla holá kastle se skly a začalo se brousit, brousit a natírat, to jsme z velké části stihly ještě přes zimou, barvy používám především osvědčené Hammerite a Alkyton, sice si člověk připlatí ale vyplatí se to, pokud člověk chce aby jeho práce měla trvanlivost...během dlouhých zimních večerů se pracovalo na motoru, obrousil se, blok se natřel žáruvzdornými barvami po dvou vrstvách a navrch se dal bezbarvý žáruvzdorný lak, který tomu dodal šmrnc - lesk, dostal novou vodní pumpu, rozvody měli málo najeto a jsou ve výborném stavu - netřeba měnit, víko ventilů se sáním a odlitkem co na něm je namontovaný termostat opískoval táta a nastříkal červeným komaxitem Smile...podvozkové díly prošli opískováním, nátěrem a nástřikem do zlaté metalýzy (alkyton)........................... alien pokračování příště afro
Radunov
Radunov

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 23. 10. 12
Age : 32
Location : Chrudim

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty Re: malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  Radunov Thu Nov 01, 2012 11:45 pm

Urby jaké experimenty máš na mysli? alien


OPEL OLD SCHOOL napsal:V Habru jsem se ani pořádně nevšimnul, ale na tvém Kadettu bylo uděláno hodně práce a také experimentů Twisted Evil Laughing

malá historie Kadetta E od Pardubic Dscf9110

malá historie Kadetta E od Pardubic Dscf9111
Radunov
Radunov

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 23. 10. 12
Age : 32
Location : Chrudim

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty Re: malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  Radunov Thu Nov 01, 2012 11:54 pm

tvůj názor beru, já to taky spíše zatím odtuňoval (průměrově velká kola, spojlery), ale zas když to auto je na silnici, tak má své kouzlo a je k nepřehlédnutí Smile)...což by se o té černé "seriovce" moc říct nedalo, takových je Smile), ty GSi nárazníky vozej i slabší motorizace jako "tuning" a navíc to z toho kulatě řešeného auta dělá krabici, co před sebou tlačí zeď Sad, nebo když už tak jedině s lízátkama od Zender!


m.artty napsal:Za mě musím říct, že nejhezčí jsou první dvě fotky.... nějak na ty české divočiny nejsem Neutral
Radunov
Radunov

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 23. 10. 12
Age : 32
Location : Chrudim

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty Re: malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  m.artty Fri Nov 02, 2012 12:19 am

To bych zrovna netvrdil, že je seriových GSIček hodně... ale to je jedno. Já jsem toho názoru, že hezčí Kadett než GSI prostě nemůže nikdy být (nebavíme se teď o extrémních přestavbách jako Mattig, Rieger atd.). Každopádně i "socka" nárazníky mají v některých případech něco do sebe....

Každopádně když budeš potřebovat nějaké díly, ozvi se. Ještě toho mám celkem dost.
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty Re: malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  Radunov Fri Nov 02, 2012 8:02 am

Když jsme u těch extrémů, tak kámoš, od kterého beru i díly, má doma 16V GSi Kadetta s bodykitem Lenner Extreme Smile), to je teprv žrádlo! To Mattig se mě tak nelíbí jako tenhle kit Smile)...a pak má ještě 16V v okruhovém kitu od Mattig a origo GSi 16V s novým lakem Smile), je děsnej zběratel Smile)...Marty tvůj názor respektuju Wink



m.artty napsal:To bych zrovna netvrdil, že je seriových GSIček hodně... ale to je jedno. Já jsem toho názoru, že hezčí Kadett než GSI prostě nemůže nikdy být (nebavíme se teď o extrémních přestavbách jako Mattig, Rieger atd.). Každopádně i "socka" nárazníky mají v některých případech něco do sebe....

Každopádně když budeš potřebovat nějaké díly, ozvi se. Ještě toho mám celkem dost.
Radunov
Radunov

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 23. 10. 12
Age : 32
Location : Chrudim

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty Re: malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  m.artty Fri Nov 02, 2012 1:04 pm

Není to náhodou tenhle?

malá historie Kadetta E od Pardubic Snimek%2520001

Co je "okruhová verze Mattiga"?
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty Re: malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  Radunov Fri Nov 02, 2012 2:22 pm

Lenner to je ale jinej ;-), nechte se překvapit Razz

jako ten okruhovej kit myslím úzkej mattig....někde jsem viděl u toho "DTM", což beru jako okruhy cyclops ...a má na kufrových dveřích křídlo které jsem ještě do té doby nikde neviděl Smile ale nejedná se o corsworth ;-)


m.artty napsal:Není to náhodou tenhle?

malá historie Kadetta E od Pardubic Snimek%2520001

Co je "okruhová verze Mattiga"?
Radunov
Radunov

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 23. 10. 12
Age : 32
Location : Chrudim

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty Re: malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  OPEL OLD SCHOOL Fri Nov 02, 2012 2:33 pm

Radunov napsal:Urby jaké experimenty máš na mysli? alien


OPEL OLD SCHOOL napsal:V Habru jsem se ani pořádně nevšimnul, ale na tvém Kadettu bylo uděláno hodně práce a také experimentů Twisted Evil Laughing

Hlavně ty kola, nárazníky atd. Na každé fotce (v těch kolážích je to vzhledově jiné auto Laughing)
OPEL OLD SCHOOL
OPEL OLD SCHOOL

Poèet pøíspìvkù : 7566
Join date : 16. 07. 10

https://opeloldschool.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty Re: malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  Radunov Fri Nov 02, 2012 2:51 pm

OPEL OLD SCHOOL napsal:
Radunov napsal:Urby jaké experimenty máš na mysli? alien


OPEL OLD SCHOOL napsal:V Habru jsem se ani pořádně nevšimnul, ale na tvém Kadettu bylo uděláno hodně práce a také experimentů Twisted Evil Laughing

Hlavně ty kola, nárazníky atd. Na každé fotce (v těch kolážích je to vzhledově jiné auto Laughing)
vysvětlení najdeš v tom dlouhém textu výše Very Happy ...to jsou proměny za posledních 15 let...teď si pořád lámu hlavu co s ním dál, jestli to dolakovat tak jak to je ( s tím že přední nárazník koupím nový, protože tenhle je na prostředku propadlej) nebo jestli ještě něco pozměnit, dozadu by se podle mě hodil podspoiler, jen si nemůžu vybrat, není moc z čeho Laughing ...a ty kola budu o víkendu zkoušet o palec na průměru větší ale šířkově stejné Cool , taky BCW ale powertech, myslím že by více vyplněné podběhy vypadali lépe a alespoň bych vyřešil problém se spotřebou a maximální rychlostí -> protože při 180km/h tachometrových je reálných podle GPS 150km/h a to je dosti značný rozdíl lol! který mě dost trápí...pak jestli to více posadit a povytahovat ještě lemy afro ...budu chytřejší po víkendu Smile...a policii se "líbím" ale zatím no problemo Smile) - 0kč a 0bodů Smile, ale diskuze o autě vedeme, naposled jsem byl šeřván právě za kola a prasklé čelní sklo lol! ale dost se toho nechá ukecat Laughing
Radunov
Radunov

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 23. 10. 12
Age : 32
Location : Chrudim

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty Re: malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  m.artty Fri Nov 02, 2012 5:53 pm

Tenhle žlutý by měl být také někde u Pardubic.... Kdyby náhodou měl kamarád navíc kola, co na to potří, tak bych jedny potřeboval Laughing

Jinak co se týče tvého vozu, kola bych dal asi jiná. Neříkám, že tyhle jsou špatný, ale jsou malý. Já na Kadettu mám 15" s pneu 195/50 a je to tak akorát bych řekl (16" jsou už moc velké). K těm nárazníkům, když nechceš jít cestou GSI, tak bych zkusil třeba nárazníky ze staršího GT. Ony to jsou klasické nárazníky s nástavci. Co bych rozhodně udělal, tak vrátit dozadu stěrač nebo vyměnit okno za klasické bez díry - ten špunt tam vypadá strašně.

malá historie Kadetta E od Pardubic Opel-Kadett-98612
malá historie Kadetta E od Pardubic Opel-Kadett-59846
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty fotky ze zkoušení kol...

Příspěvek  Radunov Wed Nov 07, 2012 11:15 am

tak jsem je o víkendu nahodil na auto, rozměr 8x15 ET25 (pneu 195/50) a 9x15 ET15(pneu 215/45) (původní mají 8x14 a 9x14 ET10 Laughing )...jsem rozhodnutý je tam dát, přední kola jsou bez problémů (ráfek přesně lícuje s lemem Cool ) ale zadní lemy se budou muset ještě vytáhnout aby mohl mít tlumič větší pracovní chod jak 2cm a pěkně zalézala do podběhu Twisted Evil a k tomu snížené pružiny 80/60 od Weitec Smile (nyní 60/40) s nynějšími tlumiči...posuďte sami Arrow

https://picasaweb.google.com/116088467581906192970/ZkouskaKol

jinak nic proti, ale ty GT nárazníky to je pěknej hnus, to si tam radši nechám samotný "sockový" Twisted Evil
Radunov
Radunov

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 23. 10. 12
Age : 32
Location : Chrudim

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty Re: malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  Radunov Wed Nov 14, 2012 10:44 am

omlouvám se, odkaz nebyl funkční Evil or Very Mad , ale nyní už ano alien

Radunov napsal:tak jsem je o víkendu nahodil na auto, rozměr 8x15 ET25 (pneu 195/50) a 9x15 ET15(pneu 215/45) (původní mají 8x14 a 9x14 ET10 Laughing )...jsem rozhodnutý je tam dát, přední kola jsou bez problémů (ráfek přesně lícuje s lemem Cool ) ale zadní lemy se budou muset ještě vytáhnout aby mohl mít tlumič větší pracovní chod jak 2cm a pěkně zalézala do podběhu Twisted Evil a k tomu snížené pružiny 80/60 od Weitec Smile (nyní 60/40) s nynějšími tlumiči...posuďte sami Arrow

https://picasaweb.google.com/116088467581906192970/ZkouskaKol

jinak nic proti, ale ty GT nárazníky to je pěknej hnus, to si tam radši nechám samotný "sockový" Twisted Evil
Radunov
Radunov

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 23. 10. 12
Age : 32
Location : Chrudim

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty Re: malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  Mattes Wed Nov 14, 2012 11:07 pm

Cauec,chtel bych se te zeptat,jestli te nezbyli ty 14ky kola,co si sundaval a nebo jenom gumy? Dik Mattes
Mattes
Mattes

Poèet pøíspìvkù : 333
Join date : 14. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty Re: malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  Radunov Wed Nov 14, 2012 11:25 pm


ahoj, zatím mám obojí, prodávám jako celek, ale má je u mě zamluvené jeden známej, do vánoc by je chtěl vzít...
Mattes napsal:Cauec,chtel bych se te zeptat,jestli te nezbyli ty 14ky kola,co si sundaval a nebo jenom gumy? Dik Mattes
Radunov
Radunov

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 23. 10. 12
Age : 32
Location : Chrudim

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty Re: malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  Radunov Thu Apr 18, 2013 9:53 pm

něco málo z letošního dění Smile
https://www.youtube.com/watch?v=XHlApX7WSaQ

teda po těch sprintech došlo na výměnu spojky ale kdoví kolik toho měla za sebou a já ji teda taky moc nešetřil Smile
Radunov
Radunov

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 23. 10. 12
Age : 32
Location : Chrudim

Návrat nahoru Goto down

malá historie Kadetta E od Pardubic Empty Re: malá historie Kadetta E od Pardubic

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru