Jindrovo OPEL VECTRA-A 1.6GL 1991 ve stylu rat

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Re: Jindrovo OPEL VECTRA-A 1.6GL 1991 ve stylu rat

Příspěvek  Schiza GSi za Thu Dec 30, 2010 7:09 pm

Jo Mattes máš pravdu já bych taky na podvozku nešetřil.Záleží jak s autem bude Jindra jezdit a jak psal že na max snížení tak toho moc nenajezdí a když občas vidíš co jezdí za auta s uřízlejma origo pružinama nebo každej tlumič jinej.To je děs.Psal jsem to jen proto že kvalitní podvozek je vyroben jen kus a pak se tam dovařujou držáky dle auta na jaký potřebuješ jen že to vaří s atestem Smile .ale já bych si taky připlatil
Schiza GSi

Poèet pøíspìvkù : 81

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JindRat za Thu Dec 30, 2010 11:33 pm

teď tam mam pevný Fkáčko,ale chtěl sem větší snížení než těch 60mm. Proto sem rozhod,že chci stavítko ale pro mě je 20tis už docela dost peněz tak sem si řek že si ho postavim. Někdo koupí jetej Koni(kterej může být i dost v haji) nebo si ho postaví. Ty body sou dělaný elektrikou a moc to nechtělo držet proto je to taková bradavice(tímto se omlouvám matesovi Smile ) Pořádnej svár mi udělá kamarád,který má zkoušky tak to beru jako takovej TUV Very Happy Jezdit závody s tím nechci ono to ani s tou 1,6 nejde......
JindRat

Poèet pøíspìvkù : 70

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  jarda za Fri Dec 31, 2010 2:32 pm

JindRat napsal:teď tam mam pevný Fkáčko,ale chtěl sem větší snížení než těch 60mm. Proto sem rozhod,že chci stavítko ale pro mě je 20tis už docela dost peněz tak sem si řek že si ho postavim. Někdo koupí jetej Koni(kterej může být i dost v haji) nebo si ho postaví. Ty body sou dělaný elektrikou a moc to nechtělo držet proto je to taková bradavice(tímto se omlouvám matesovi Smile ) Pořádnej svár mi udělá kamarád,který má zkoušky tak to beru jako takovej TUV Very Happy Jezdit závody s tím nechci ono to ani s tou 1,6 nejde......
čau chlapi jenom k tomu podvozku ja ho mam na tej zlatej V6 je to HaR a je to úplně předělaný proti sérii. Měl jsem to o to horší protože to nešlo výměnným způsobem z důvodu že V6 má ten šenkl malinko jinej než čtyřdíra,má 7cm ložisko a v HaR tyhle šenkly na výměnu nemají.Tak jsem musel vyndat šenkly vylisovat náboje a poslat to do německa a čekat co s tim germáni vymyslej.A když se mi to vrátilo tak jsem docela čuměl oni ten šenkl celej rozebrali trubku na tlumič vyměnili za trubku s jemnym závitem,miska na pružinu tam neni,držák na čep řízení je trochu níž než byl a tlumič je tam bilstein a je danej opačně je pístnicí dolů dole je vyvrtaná díra ve kterej je pístnice přišroubovaná stejně jako nahoře na tej trubce je Okroužek aby tam nešel bordel.No a na tej trubce na tlumič už je to co všichni známe dvě pružiny, matky a můžu vesele šroubovat. Funguje to perfektně mam to sundaný až na doraz a pořád to je funkční stejně jako kdybych to měl jenom třeba o 5cm.Cena byla 26000kč plus nový ložiska a práci jsem si dělal sám.Vim že je to dost peněz ale když chceš kvalitu tak to něco stojí,vůbec toho nelituju už jsem pár podvozků na autech měl a tenhle je nejlepší.
jarda

Poèet pøíspìvkù : 49

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JindRat za Fri Dec 31, 2010 2:52 pm

já mám ten držák na čep o 2cm níž než je origo na autě.(tak doufám že to moc vadit nebude) A trubku mam taky jinou páč origo byla něco kolem 48-49mm a tlumič má 50mm. Tak se převařila. Já si myslel že když si někdo koupí štelovák přímo na svý auto tak "jen" vymění a jezdí. To čumim teda Very Happy
JindRat

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  jarda za Fri Dec 31, 2010 3:27 pm

JindRat napsal:já mám ten držák na čep o 2cm níž než je origo na autě.(tak doufám že to moc vadit nebude) A trubku mam taky jinou páč origo byla něco kolem 48-49mm a tlumič má 50mm. Tak se převařila. Já si myslel že když si někdo koupí štelovák přímo na svý auto tak "jen" vymění a jezdí. To čumim teda Very Happy
To jsem si myslel taky ono na autech který nemaj šenkl vcelku např.vectra b a pod. tam je to vo dost jednodužší ale na těch našich starejch oplíkách je to složitější.No já byl rád že to šlo aspoň takhle ten systém je vyzkoušenej dělá to tak i KW.Já jsem KW chtěl ale ten kluk co mi to zařizoval v německu mi to vymluvil že KW je supr ve variantě2 ale než variantu 1 tak že je lepší HaR.Tobě Jindro přeju ať se ti to podaří dotáhnout do úspěšnýho konce,já už jsem těchhle předělávek vyzkoušel spousty ale většinou jsem pak zjistil že jsem na tom strávil hromadu času a zas tolik jsem neušetřil.Tak ať se to povede
jarda

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JindRat za Fri Dec 31, 2010 6:55 pm

díky snad jo. Větší pakárna bude na zadku... Ty náhodou nemáš nějakou fotku jak to máš udělaný na zadku. Moc by mi pomohla. Nedokážu si představit jak je to stavítko udělaný na zadku když "máme" pružiny vedle.....
JindRat

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  jarda za Fri Dec 31, 2010 9:36 pm

JindRat napsal:díky snad jo. Větší pakárna bude na zadku... Ty náhodou nemáš nějakou fotku jak to máš udělaný na zadku. Moc by mi pomohla. Nedokážu si představit jak je to stavítko udělaný na zadku když "máme" pružiny vedle.....
Na zadku to neni nic složitýho je tam krátká pružina a ty stavítka se dávaj pod ní popisovat to nebudu to bys nepochopil.chtělo by to vydět a vosahat ale určitě by to šlo vyrobit na soustruhu.Jestli přijedeš na jaře do habru tak ti to tam můžu vzít já to tam nedával protože i když ty stavítka jsou sešroubovaný až do sebe tak mají pořád nějaký 2cm a mě se to zdálo vzadu vysoký a já mám rád auto úplně na zemi tak jsem to tam nedal.Stejně jsem dělal plechařinu tak nebyl problém vytahnout blatníky tak aby to nikde nedřelo.Zadní náprava teď leží skoro na nosníku ale funguje to dobře a s nosníkem se to nepotká,horší je to u dveří protože tam jsou 17tky a ta náprava je tuhá takže čim je to níž tim je to blíž ke dveřím
jarda

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JindRat za Fri Dec 31, 2010 9:42 pm

ok. Čet sem v A&T článek,že je tam sraz Opel. Chtěl bych tam na jaře jet,ale už se složenou vectrou Very Happy . Ale i tak se rád mrknu. Takže na zadku stavítko nemáš?? Pochopil sem to dobře? Smile
JindRat

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JindRat za Fri Dec 31, 2010 9:44 pm

přečet sem si to znova Very Happy Takže ty stavítka sou v tej pružině na nápravě??
JindRat

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  jarda za Fri Dec 31, 2010 10:25 pm

JindRat napsal:přečet sem si to znova Very Happy Takže ty stavítka sou v tej pružině na nápravě??
nejsou v ní jsou pod ní ta pržina vypadá úplně stejně jako každá jiná akorát je hodně krátká takže když jí dáš na auto a sundáš to z heveru tak se progresy dotýkají
jarda

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JindRat za Sat Jan 01, 2011 3:47 pm

o kolik to máš cca dole?? Ten zadek bude asi hodně tvrdej,ale paráda fakt. Koukal sem že Áčko bude v A&T..
JindRat

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  jarda za Sat Jan 01, 2011 7:18 pm

JindRat napsal:o kolik to máš cca dole?? Ten zadek bude asi hodně tvrdej,ale paráda fakt. Koukal sem že Áčko bude v A&T..
předek je zhruba 10cm neměřil jsem to ale níž už to nejde je to sešroubovaný až dolů a zadek ten bude tak kolem 8 až 10 ale fakt nevim přesně. A jestli je to tvrdý to si nemyslim před tim jsem měl pružiny HaR a tlumiče koni sport a to bylo tvrdší. A na předešlým autě jsem měl inter alloy a to bylo taky tvrdší. Štelovák HaR je nejkomfortnější podvozek nechal jsem si poradit od majitele firmy escape6 a udělal jsem dobře. Jestli dorazíš do habru tak tě můžu s autem svézt a posoudíš to sám
jarda

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JindRat za Sat Jan 01, 2011 11:48 pm

kdy tak bývá ten srázek?? Myslel sem že je to jen pro zvané OOS....... A jízdu v takovymhle autě bych si určo ujít nenechal Very Happy
JindRat

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  jarda za Sun Jan 02, 2011 3:03 pm

JindRat napsal:kdy tak bývá ten srázek?? Myslel sem že je to jen pro zvané OOS....... A jízdu v takovymhle autě bych si určo ujít nenechal Very Happy
Srazy jsou vždycky na jaře a na konci sezóny přesnej termín ješte nevim ale najdeš to na stránkách www.commodore-ablog.cz
jarda

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Halis za Sun Jan 02, 2011 4:29 pm

Tady je Ascona ve stylu RAT:

Halis

Poèet pøíspìvkù : 442

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JindRat za Sun Jan 02, 2011 6:11 pm

Na sraz bych se dojel podívat.... Dozvěděl sem se o něm až když byla recenze v A&T...
Ta Ascona je dobrá. Kdyby ste náhodou někdo někde viděl ten kšilt tak bych ho bral... Very Happy
JindRat

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  m.artty za Sun Jan 02, 2011 6:55 pm

Jak dlouho vydrží auto takhle reznout než jde do srač*k?
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1204

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JindRat za Sun Jan 02, 2011 6:58 pm

to nevim,ale na kufru sem rez zalakoval aby to nešlo do hloubky dál....
JindRat

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  OPEL OLD SCHOOL za Sun Jan 02, 2011 8:10 pm

Na stránkách Manta clubu jsem našel Asconu B ještě před korozním lakem Laughing
http://www.mantaclub.cz/rez.html

Před

Po

OPEL OLD SCHOOL

Poèet pøíspìvkù : 3830

Zobrazit informace o autorovi http://opeloldschool.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Halis za Sun Jan 02, 2011 8:39 pm

Ta koncovka na ní je dost originélní Laughing
Halis

Poèet pøíspìvkù : 442

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JindRat za Sun Jan 02, 2011 9:00 pm

to je když si představíš,že na to přišroubuje ještě nějaký potrubí Very Happy Je pěkná...... a s tim balíkem je to taky pecka.... ALE TEN KŠILT POTŘEBUJU SEHNAT Cool
JindRat

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  technikrz za Sun Jan 02, 2011 9:39 pm

Ten jsem vídával na autech bývalého NDR tj. Wartburg 311, Trabant 601 a Barkas
technikrz

Poèet pøíspìvkù : 67

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JindRat za Sun Jan 02, 2011 10:06 pm

shánim ho už dýl. objížděl sem vrakáče,ale furt nic Crying or Very sad ale sehnat ho,to by byla prda.....
JindRat

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Schiza GSi za Mon Jan 03, 2011 7:47 pm

Na srazu v Německu jsme s Urbym viděli ten kšilt na Kadettu C limo

Vypadá to jako z VW kafer co dávaj v Americe.Jinak ten Kadett byl v Opel Tuningu tak se o víkendu kouknu jestli to tam nepíšou z čeho ten kšilt je Smile
Schiza GSi

Poèet pøíspìvkù : 81

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JindRat za Mon Jan 03, 2011 7:56 pm

dík,byl bys hodnej.... a ten swamp cooler je taky v plánu na jaro Very Happy
JindRat

Návrat nahoru Goto down