Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kadett E GSi 16v - Kubi

+5
vdolek
Mattes
Halis
m.artty
kubi
9 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  kubi Mon Jan 16, 2012 1:18 pm

Ahoj, tak na Marttyho naléhání jsem se teda konečně taky přihlásil... už jsem na OOS nějakou dobu chodil, ale spíš jen koukat.... tak snad nebude vadit, že hned můj první post je zároveň moje auto, ale na straně druhé, aspoň důkaz, že to myslím s Oplíkama vážně Twisted Evil Twisted Evil
Vím, že to není žádný oldschool, věkem je to spíš youngtimer, ale skládám si ho už pár let pěkně pomaličku a 5dvéřových GSi 16v taky není moc.... tak tady to je.....

Takže popořadě.

23.10.2006 - to jsem si koupil své první auto. Za lidových 18.000,- Kč to byl epesní Kadett E Hatchback 5dvéř. v barvě stalbsilber. Auto bylo "skoro fplný palbě" kromě kůže, klimy, BC, vyhřívaných sedaček, elektrických zrcátek, ABS, otáčkoměru, litých kol, mlhovek a airpytlů. Ale mělo to centrál a volant ze starší verze GSi! A to se přece počítá :-D
V té době už měl trošku rezavé lemy a jak se později ukázalo neměl kus podlahy u řidiče a na obou stranách vzadu a taky zadní kapsy a kus nosníku ( Laughing ) ale fajn bylo, že jsem k němu měl až do r. 1997 servisní knížku a od té doby ho měl v ČR starší pán, takže podle všeho auto naprosto nebourané. Postupně se teda auto vyvařilo a hádám, že se ještě vyvařovat bude Very Happy
S původním jednobodem Multec, 1300ccm, 44kw jsem jezdil poměrně spokojeně, spotřeba kolem 6.5 litrů (dokud neodešla lambda). To jsem byl ještě na střední takže se na to daly poklice, žluté potahy sedadel z VW (hehe Very Happy ) a sem tam se vyměnila nějaká maličkost. Posléze přišel na řadu podvozek JOM 50/30, který tam je vlastně dodnes i když se mi už válí v garáži pružiny KONI, jen se musím dokopat je nasadit.
Další step forward byl nákup alu kol. Moc peněz nazbyt nebylo takže výběr byl omezený. Nakonec jsem kápnul na Keskiny KT1 7,5/9x16. Jejich stav byl mírně řečeno tragický, ale postupně se daly trošku dokupy, vyleštily a tím, že se stejně musely vyvařovat lemy se i nadvařily aby tam 9x16 ET 15 vešly Very Happy Bez serva to byla legrace s tím točit...

Dál přišly maličkosti jako nové autorádio, sedačky Recaro z verze Frisco a také jsem foukl origo Clubácké předface nárazníky do černa. Rozsypaný tlumič výfuku se nahradil univerzálem od Remusu, vyměnil origo zadní světla za dobové Irmscher v tmavém provedení a dopředu se nastěhovala žlutá mlhovka a bílé blinkry z GSi. To byl rok 2009.

V té době jsem začal chodit na Univerzitu, brigád přibylo a tak jsem začal uvažovat, co dál. V té době přišla nabídka na koupi motoru C20NE (2.0 8v 85kw) od Lukina a tak jsem se rozhodl, že když už si to teda hodlám nechat a dál spravovat, tak s pořádným motorem. Mezitím mi to 1,3i motor pod kapotou značně usnadnil tím, že spáchal harakiri v podobě záseku olejového čerpadla. Z 8v jsem splašil i Recaro GSi interiér pro 5dv. (tapce plus všecky sicny Recaro), prahové lišty na 5dvéřa a Check control.

Ale protože já nemůžu nic dělat jednoduše a vše se pod mou taktovkou musí komplikovat tak se stalo to, že když jsem Kadetta očesal na holou karoserii a s kamarádem jsme se tam chystali nacpat NEčko přišla Corleonovská nabídka - taková, která se neodmítá. Na netu se objevil inzerát na místního Kadetta GSi na kterého jsem už pár let koukal. Šlo o stejný model jen s motorem C20XE (2.0 16v 110kw). Původně ho chtěl Tiger.s do Corsy ale nakonec mi jej přepustil (díky kamaráde :-) ) a tak se dala s pánem řeč a z původní ceny 5.000,- jsme spadli na "buď mi dejte 1.000,- a odvezte si to, nebo to odvezu do žida..." Co následovalo asi netřeba komentovat. Tak rychle jsem domů pro prachy nikdy neletěl Very Happy

A tím začla fáze 2. Motor 2.0 16v byl osazen Cosworth hlavou (ta narozdíl od hlav Kolben Schmidt nemá tendenci praskat vlivem použitého materiálu. Navíc Coscast hlavy mívají i blok a střeva od Cosworthu co jsem se dočetl a tudíž celkově ten motor vydrží daleko víc než Kolbeny i když znám dost lidí co jsou s nima spokojeni....) a jak mi bylo řečeno, nebyl s ním ani s 245.000 km na krku sebemenší problém. (Na vztek všem, co tvrdí, že tyto motory se sraly.... nepravda! ). Byly na něm nové rozvody, nikde nic neteklo, startoval na brnk a tak se nastěhoval i s převodovkou pod kapotu bývalé 1,3i. Z GSi, zvané díky své barvě karkule, se na můj vůz dále nastěhovaly GSi nárazníky, výfuk, těhlice, volant, digi přístrojovka, zadní kotoučová náprava, přední brzdiče ATE, kotouče Brembo Max, mlhovky, olejový chladič a pár dalších věcí na které jsem určitě zapomněl.... Výměnu motoru jsme realizovali u kamaráda, který má s těmito motory velké zkušenosti a během pár dní bylo hotovo. Jediný problém byl s nižší příčkou předního čela takže se musel použít chladič z 8v. Jinak je vše „plug'n'play“. GSi maj taky jinak řešenou nádrž, je tam externí čerpadlo, kdežto 1,2-1,8 mají čerpadlo v nádrži. Vyřešilo se to šalamounsky, čerpadlem z Astry F 1,6 16v, ta ho má interní ale silnější a tak v poho utáhne C20XE.
Pak už nastalo laborování u mě v garáži s podvozkem, kastlí atd. Brzdiče se rozebraly, vyměnily se prachovky, gumičky a natřely se na zeleno. Řízení bylo vyměněno za servo z Astry. Zadní náprava i přední persony byly očištěny a natřeny černým alkytonem. Přišly nové čepy, kosti stabilizátorů a ty se natřely na modro (styl ne Very Happy ). Z GSi jsem si ještě nechal origo Ronal alu kola a spoustu dalších nesmyslů.
Od Marttyho jsem nabral Fridrich power-cap místo SFI boxu sání, což by mělo hnout s výkonem o pár kw výše. V Německu to mívaly auta s C20XE zapsaný v TP (stejně jako já, jen to v česku asi už zapoměli přepsat) a tam ten motor měl 115kw, ale to je u motoru se čtvrt mega na krku po dvaceti letech provozu spíše relativní hodnota a nějak mě to ani netrápí.... Nakonec přišly ještě svíčky NGK V-Line.

Letos v zimě mám v plánu konečně zprovoznit el. okénka a el. zrcátka, a hlavně nalakovat, na což se chystám již déle ale nejdřív nebyly penízky a teď zas nemám už možnost používat 2. auto a něčím musím jezdit do práce. Takže to asi nechám na zimu... A na jaře je v plánu ještě výměna kol za nějaké 7x15. Nejlépe něco dobového nebo něco v racing looku, neb už mě nebaví se děsit patníků když mi trčí lem kola ven. Výhledově pak vyměnit výfuk za origo kterýmu by se pochromovaly koncovky. Tím by s vyjímkou kol mělo být auto ve víceméně sériovém stavu, což byl tak nějak účel. I co se laku týče, tak přijde opět ten stejný který tam je, jde jen o to, že místní ožralci si mé auto pletou s barem, nebo boxovacím pytlem takže je potřeba opravit všecky promáčkliny a šrámy. V neposlední řadě mám senhaný Board Computer jen musím počkat až se ke mně dostane.

Samotnou výměnu motoru a elektriky jsem nedělal přímo já, já byl jen "podržráčna" neb to bylo moje poprvé (a naposled) ale jinak zbytek jsme dělali v garáži s kamarádem mechanikem, bez něj bych to asi nezvlád tak se mu tímto klaním, že mě při tom nezabil, těch cigár co nad tím nervama chudák vykouřil Laughing

A nakonec bych si dovolil jednu citaci z básně E. A. Poea Raven (Havran) – „Nevermore“ Very Happy

Kdo to dočetl až sem ten má můj obdiv... ještě pár fotografií jak šel vývoj....


Naposledy upravil kubi dne Tue Jan 17, 2012 2:50 am, celkově upraveno 1 krát
kubi
kubi

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 16. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  kubi Mon Jan 16, 2012 1:20 pm

Kadett E GSi 16v - Kubi 1

Kadett E GSi 16v - Kubi 2

Kadett E GSi 16v - Kubi 3

Kadett E GSi 16v - Kubi 4

Kadett E GSi 16v - Kubi 5

Kadett E GSi 16v - Kubi 6

Kadett E GSi 16v - Kubi 7

Kadett E GSi 16v - Kubi 8

Kadett E GSi 16v - Kubi 9

Kadett E GSi 16v - Kubi 68302141

Kadett E GSi 16v - Kubi 11

Kadett E GSi 16v - Kubi 12

Kadett E GSi 16v - Kubi 13

Kadett E GSi 16v - Kubi 14

Kadett E GSi 16v - Kubi 15
kubi
kubi

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 16. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  kubi Mon Jan 16, 2012 1:26 pm

Kadett E GSi 16v - Kubi 16

Kadett E GSi 16v - Kubi 17

Kadett E GSi 16v - Kubi 19

Kadett E GSi 16v - Kubi 20

Kadett E GSi 16v - Kubi 21

Kadett E GSi 16v - Kubi 22

Kadett E GSi 16v - Kubi 23

Kadett E GSi 16v - Kubi 24

Kadett E GSi 16v - Kubi 25

Kadett E GSi 16v - Kubi 26

Kadett E GSi 16v - Kubi 28

Kadett E GSi 16v - Kubi 29

Kadett E GSi 16v - Kubi 30

Kadett E GSi 16v - Kubi 31

Kadett E GSi 16v - Kubi 32

Kadett E GSi 16v - Kubi 33

Kadett E GSi 16v - Kubi 34

Kadett E GSi 16v - Kubi 35

Kadett E GSi 16v - Kubi 36

Kadett E GSi 16v - Kubi 37
kubi
kubi

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 16. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  kubi Mon Jan 16, 2012 1:28 pm

plán na nadcházející čtvrletí

- lak - originál stříbrný
- již objednán výfuk origo GSi 16v
- pružiny KONI - válí se v garáži
- dodělat interiér - ten je ted jak po bombardování
- pokud budou penízky, vyměnit 9x16 za nějaké 7x15 s nízkým ET Cool
- el. okna a špígle made by martty Very Happy
kubi
kubi

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 16. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  m.artty Mon Jan 16, 2012 1:47 pm

Okna již brzy.... už jen čekám na ten ovladač no, pak to sbalím to bedny a posílám Smile
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  Halis Mon Jan 16, 2012 8:55 pm

Je opravdu dobře, že jsi tady a vítám tě u nás.
Halis
Halis

Poèet pøíspìvkù : 437
Join date : 28. 07. 10
Location : Mělník

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  m.artty Mon Jan 16, 2012 8:59 pm

A on se pořád bál, že má moc nové auto Laughing
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  kubi Mon Jan 16, 2012 9:03 pm

Díky, no, tak ono hlavně až tak není na co koukat, vypadá to teď strašně, interiér jak v BVP, laků všehovšudy víc barev než maj na tuning cupu, ale to se snad brzy všecko dá do pořádku Smile
kubi
kubi

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 16. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  Mattes Mon Jan 16, 2012 9:42 pm

m.artty napsal:A on se pořád bál, že má moc nové auto Laughing

:-))) nový jak pro koho. Pro někoho starý,pro někoho mladý :-) za mě střed,hlavně další pOPELista. Možná drobet škoda,že to neni origo GSi,ale určitě tak vypadat bude,jen tak dál :-)))))
Mattes
Mattes

Poèet pøíspìvkù : 333
Join date : 14. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  vdolek Mon Jan 16, 2012 10:11 pm

Kubi-hotovej spisovatel Wink já bych to psal celej den.Ty Keskiny se mi líbí,docela bych je vyzkoušel na svý auto jestli by tam šly.
vdolek
vdolek

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 01. 01. 11
Age : 55
Location : Dolany u Plzně

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  kubi Mon Jan 16, 2012 10:43 pm

Tak do origo stavu se to směřuje Cool ono je to normálně přes Opela řešený, takže to není žádná divočina, karoserie u Kadettů E jsou nachlup totožný, čili to má normálně noty na GSi a vše je schválené přímo Opelem Smile záměr je aby to bylo pokud možno origo GSi jen s kolama, na podvozku a s co nejlepší dobovou výbavou Smile když vidím, kolik je GSi zničenejch tuzingem tak se to s Marttym snažíme nějak zvrátit... a snad se nám to podaří Twisted Evil
Ono pro ty Éčka je teď celkem nešťastná doba... když to bylo 10 let staré tak to ještě něco stálo a lidi se o to starali, dneska to je za pakatel, veteránisty to ještě zatím nezajímá a tak mnohdy jediný, kdo to dostane do ruk je osmnáctiletý pták s kšiltovkou alá parapet natočenou severo-severo-západ, pověsí neony, lamináty, řízne péra, namatlá palubku na červeno a konec.... No
kubi
kubi

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 16. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  OPEL OLD SCHOOL Tue Jan 17, 2012 1:15 am

Tolik fotek a informací za jeden den Shocked Já jen koukám affraid

Pěknej kousek Twisted Evil V laku to bude krasavec Cool

OPEL OLD SCHOOL
OPEL OLD SCHOOL

Poèet pøíspìvkù : 7632
Join date : 16. 07. 10

https://opeloldschool.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  kubi Tue Jan 17, 2012 2:40 am

No je to skoro dva roky co tam mám ten motor, kéžby to vše šlo tak rychle jako nahodit foto.... na lak se zajdu doufám dnes domluvit, a snad se vše zadaří... ale práce pořád spousta... nicméně, bez toho by to nebyla sranda Smile

Vdolek: Stav se, Opava není tak daleko Very Happy
kubi
kubi

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 16. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  kubi Tue Jan 17, 2012 9:42 pm

Pánové, tak mě napadá, určitě z vás tu někdo bude vědět ohledně chromování... potřebuju nachromovat koncovky výfuku - origo na 16v Smile jsou černé hnusné a tak mě napadlo zda jde nachromovat jen třeba část dílu Smile

Kadett E GSi 16v - Kubi 531707
kubi
kubi

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 16. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  m.artty Tue Jan 17, 2012 9:45 pm

Jen to všechno zjisti, vyzkoušej jak bude pasovat výfuk na auto a já si pak třeba taky pořídím Laughing
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  vdolek Tue Jan 17, 2012 11:00 pm

kubi-musim kouknout na glóbus,gde ta Opava leží Arrow a za druhý si musim udělat dřevěnou maketu a tu vyzkoušet na auto...
Zcela vážně-kola se mi líbí,ale dálka bude asi překážkou,vystřel cenu,ať je o čem přemejšlet.Díky
vdolek
vdolek

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 01. 01. 11
Age : 55
Location : Dolany u Plzně

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  m.artty Wed Feb 15, 2012 1:19 am

Kubi na nás kašle a vůbec sem nechodí Sad tak to hold musím prozradit já... auto je v lakovně (bude originál stříbrná a černé lišty - jako to mám já) a když to dobře dopadne, tak říkal, že by se snad mohl ukázat i na jarní sraze Smile
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  kubi Wed Feb 15, 2012 11:21 am

Jak on žaluje Very Happy jojo už lakujem, jen mě štve, že jsem si to nestih odstrojit sám - volal mi v sobotu že mám přijet v pondělí a celou neděli jsem byl v práci.... tak snad to dopadne dobře, mám na něj dobré reference Smile a jarní srázek by byl fajn, ale vše se odvíjí od školy a práce Smile
kubi
kubi

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 16. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  kubi Tue Feb 21, 2012 6:00 pm

popojedem

Kadett E GSi 16v - Kubi DSC_1520

Kadett E GSi 16v - Kubi DSC_1528

Kadett E GSi 16v - Kubi DSC_1527

Kadett E GSi 16v - Kubi DSC_1535

a přišel malinký balíček Very Happy

Kadett E GSi 16v - Kubi DSC_1538

a vo vnútri totok

Kadett E GSi 16v - Kubi DSC_1541
kubi
kubi

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 16. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  Urby Tue Feb 21, 2012 9:48 pm

Tak to bude skvost Twisted Evil, se spoustou nových komponentů. Máš teda do května co dělat Wink
Urby
Urby

Poèet pøíspìvkù : 2363
Join date : 16. 07. 10

http://www.opeloldschool.cz

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  kubi Tue Feb 21, 2012 10:28 pm

To jo ale znáš to, my vysokoškoláci... když potřebujem čas, tak si ho uděláme Very Happy spíš mě brzdí to počasí co teď vládne.... já mám malinkou řadovou garáž a tyto věci budu dělat venku neb uvnitř ani neotevřu dveře a nerad bych je hned odřel tak snad bude teď už hezky Smile
kubi
kubi

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 16. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  kubi Mon Feb 27, 2012 7:51 pm

Kadett E GSi 16v - Kubi P1010001%2520%25282%2529

Kadett E GSi 16v - Kubi IMAG0031

Kadett E GSi 16v - Kubi IMAG0036

Kadett E GSi 16v - Kubi IMAG0039
kubi
kubi

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 16. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  m.artty Tue Feb 28, 2012 6:55 pm

Někdy musíme ty naše sourozence společně nafotit. Jen by to chtělo ještě stejná kola Smile
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  kubi Tue Feb 28, 2012 7:08 pm

kde je problém, nefotíš to z obou stran, tak ti dvě půjčím ne Very Happy
kubi
kubi

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 16. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  m.artty Thu Mar 29, 2012 10:27 pm

Kadett E GSi 16v - Kubi 46899510
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Kadett E GSi 16v - Kubi Empty Re: Kadett E GSi 16v - Kubi

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru