Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Karburátor Varajet II - základní nastavení

3 posters

Goto down

Karburátor Varajet II - základní nastavení Empty Karburátor Varajet II - základní nastavení

Příspěvek  pex1 Tue May 27, 2014 8:05 pm

Ahoj ,
mám problém s karburátorem Varajet II na motoru 2.0S - 74 kw v béčkové Mantě.Neustále mi houpou volnoběžné otáčky,někdy se drží na 800 otáčkách/min někdy 1000-1200-1400.
Samozřejmě na teplem motoru kdy je elektrosytič vypnutý.Motor pod plynem táhne krásně bez škubání,svíčky jsou i po delší jízdě mokré takže bych to viděl na bohatou směs.
Sice mám na Mantu německou knihu "so wird´s gemacht" ale nějak v ní nemohu dohledat základní nastavení směsi a přídavného vzduchu.Nevíte někdo kolik otáček mají oba šrouby mít na udržení motoru v chodu.
Nastavil jsem to podle š120 a sice to volnoběh drží ale pokuckává a nejde pravidelně.
Jakémukoliv jinému pokusu o seřízení karburátor hrdě vzdoruje:-(

Díky za každou radu.

Pex

pex1

Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 27. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

Karburátor Varajet II - základní nastavení Empty Re: Karburátor Varajet II - základní nastavení

Příspěvek  m.artty Tue May 27, 2014 9:52 pm

Netuším jestli to pomůže a jestli je to vůbec stejný karburátor... ale třeba...

http://c777913.r13.cf2.rackcdn.com/varajet_service_manual.pdf
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Karburátor Varajet II - základní nastavení Empty Re: Karburátor Varajet II - základní nastavení

Příspěvek  technikrz Wed May 28, 2014 7:06 pm

Ahoj, mám tento motor a nedávno jsem si na STK motor seřizoval (dneska tam jsou technici zřejmě jen na odebírání platu) napsal:Odtrh seřiď na 0,4 mm nebo na 50 +-3 stupňů (nezjistil jsem co je lepší, já při 0,4 mm mám odtrh cca 30 stupňů)
stroboskopem dej předstih na 5 stupňů 
šroub bohatosti směsi cca 4 - 4 1/4 otáčky od dotažení
volnoběh 800 - 900
to vše při vyčištěným karbu a správně seřízené hladině paliva Laughing 
 
a zkontroluj vůli škrtící klapky, jestli je zcela zavřená a bez bočních vůlí
a zkontroluj O-kroužky na šroubech bohatosti směsi a volnoběhu
a pak ještě dalších 1000 p.... (věcí) Very Happy
technikrz
technikrz

Poèet pøíspìvkù : 67
Join date : 08. 08. 10
Age : 48
Location : Příbram

Návrat nahoru Goto down

Karburátor Varajet II - základní nastavení Empty Re: Karburátor Varajet II - základní nastavení

Příspěvek  pex1 Fri Jun 20, 2014 6:55 pm

Díky za Info a rady.
Karburátor jsem nakonec seřidit nedokázal neb měl tak velké vůle na osičkách klapek že se klapka zastavila pokaždé jinak.
Nahodil jsem jiný karburátor co jsem vyhrabal v garáži a až na špatné studené starty,drží krásně volnoběh a není s ním jiný problém.
Pex

pex1

Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 27. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

Karburátor Varajet II - základní nastavení Empty Re: Karburátor Varajet II - základní nastavení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru