Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rekord C caravan

+4
Mattes
OPEL OLD SCHOOL
m.artty
GeXeS
8 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Mon Oct 22, 2012 11:40 pm

kuba-dc napsal:Teď jsem si vzpomněl na jednu stránku:
www.ps-autoteile.de

Jak z adresy vidno, je to v Německu. Je to internetovej obchod, ale stejně tak je to kamennej obchod. Jestli si to dobře pamatuju, tak je to nějakých 50 km od hranic, když bys jel z Plzně či Chebu do Něměcka. Čili to není daleko na osobní návštěvu. Ale samozřejmě ti to pošlou na adresu, dokonce jim lze zaplatit přes Paypal. Já jsem od nich chtěl brát, ale nakonec jsem vše sehnal jinde.
Jestli umíš německy, tak to nebude problém si od nich něco koupit.
Vlevo si vybereš výrobce, model, motor a zobrazí se ti uprostřed pak všechny možný skupiny dílů. Zběžně koukám, že tam mají prahy. Zkus na to mrknout, ale nejlépe tam zavolat, jestli máš někoho kdo ovládá němčinu.

Jinak tady jsou nějaké plechy: http://www.aci.cz/opel-opel-rekord-c-1966-1971-prahy-lemy-opravarenske-dily_c7426363.html

A tady to vypadá, že taky něco mají (ta sada příslušenství na brzdy tam je), ale samozřejmě si to ověř:
http://katalog.haspa.cz/index.php?main_page=index&cPath=5331_5453_8347_15409&scId=118

Díky Smile Jo, prahy a zadní blatníky by se snad opravdu daly sehnat nové. Ještě se u Haspy optám na ten výfuk.
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Tue Oct 23, 2012 9:59 pm

Tak výfuk jsem objednal IMASAF, všechny tři díly (mají vždy trubku+tlumič, což mi přijde praktičtější než systém svod-tlumič-trubka-tlumič-trubka jako u Walkera a Bosalu).
Tyhle:
http://www.auspuff-sets.de/as-shop/index.php?pc=1LXc09LP2t3ozcc%3D&as=1LWkl5agmezY&va=1LWZkt3P&ac=1LWelZOc39Y%3D

http://www.auspuff.com/mittelschalldaempfer/imasaf::546306.html

http://www.auspuff-sets.de/as-shop/index.php?artikel=Imasaf+Endschalld%26auml%3Bmpfer+54.63.07&pc=1LXc09LP2t3ozcc%3D&ac=1LWelZOg39Y%3D&as=1LWkl5agm-zY
Dohromady i s poštovným za 5200,-

No a jedna bonusová fotka po sundání kola Surprised
Rekord C caravan - Stránka 2 CbEPIl
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  kuba-dc Tue Oct 23, 2012 10:42 pm

GeXeS napsal:Tak výfuk jsem objednal IMASAF, všechny tři díly (mají vždy trubku+tlumič, což mi přijde praktičtější než systém svod-tlumič-trubka-tlumič-trubka jako u Walkera a Bosalu).
Tyhle:
http://www.auspuff-sets.de/as-shop/index.php?pc=1LXc09LP2t3ozcc%3D&as=1LWkl5agmezY&va=1LWZkt3P&ac=1LWelZOc39Y%3D

http://www.auspuff.com/mittelschalldaempfer/imasaf::546306.html

http://www.auspuff-sets.de/as-shop/index.php?artikel=Imasaf+Endschalld%26auml%3Bmpfer+54.63.07&pc=1LXc09LP2t3ozcc%3D&ac=1LWelZOg39Y%3D&as=1LWkl5agm-zY
Dohromady i s poštovným za 5200,-

No a jedna bonusová fotka po sundání kola Surprised
Rekord C caravan - Stránka 2 CbEPIl

Máš nějakej děravej tlumič ne, nebo špatně vidim?Smile
kuba-dc
kuba-dc

Poèet pøíspìvkù : 331
Join date : 14. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Thu Oct 25, 2012 4:15 pm


Máš nějakej děravej tlumič ne, nebo špatně vidim?Smile

Vidíš správně Very Happy

Dnes jsem byl v Břeclavi v Elitu. Slevnili mi kus plechu z 250 na stovku a prosili mě, ať si to vezmu, protože jinak už to v životě neprodají Very Happy a nic dalšího na Rekorda nemají a mít nebudou. No jo...

Jo a mimochodem - potkal jsem tam v jednom autobazaru Rekord E coupé automat. Taky pěkný.
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  OPEL OLD SCHOOL Thu Oct 25, 2012 8:23 pm

[quote/]Dnes jsem byl v Břeclavi v Elitu. Slevnili mi kus plechu z 250 na stovku a prosili mě, ať si to vezmu, protože jinak už to v životě neprodají Very Happy a nic dalšího na Rekorda nemají a mít nebudou. No jo...[/quote]

To bylo docela štěstí. Twisted Evil za 5min 12 Laughing Další Rekorďák má smůlu Cool

Také zajímavej 5dv. kousek (ten musel stát ranec Rolling Eyes) Arrow

Rekord C caravan - Stránka 2 1_bmp24
OPEL OLD SCHOOL
OPEL OLD SCHOOL

Poèet pøíspìvkù : 7735
Join date : 16. 07. 10

https://opeloldschool.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Sun Oct 28, 2012 3:03 pm

cheers
Rekord C caravan - Stránka 2 4czFgl
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  m.artty Sun Oct 28, 2012 5:51 pm

Dosedací plochy pro kola by neměly být opatřené nátěrem...
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Sun Oct 28, 2012 8:09 pm

m.artty napsal:Dosedací plochy pro kola by neměly být opatřené nátěrem...
Ou Very Happy fakt? Riziko přilepení?
Tak já to bodově zatřu nějakým mazivem, pro jistotu.
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  m.artty Sun Oct 28, 2012 10:55 pm

Přilepení + při zahřívání barva měkne, tím pádem se bude vytlačovat jak je to stažené a to by teoreticky mohlo způsobit samovolné povolení šroubů. Zase na druhou stranu si nemyslím, že u tohoto auta dojde k nějakému velkému zahřátí brzd, jen říkám důvod proč by to nemělo být natřené/nalakované.

Koukám, že ty bubny vypadají jak z Kadetta E Laughing
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Sun Oct 28, 2012 10:57 pm

m.artty napsal:Přilepení + při zahřívání barva měkne, tím pádem se bude vytlačovat jak je to stažené a to by teoreticky mohlo způsobit samovolné povolení šroubů. Zase na druhou stranu si nemyslím, že u tohoto auta dojde k nějakému velkému zahřátí brzd, jen říkám důvod proč by to nemělo být natřené/nalakované.

Koukám, že ty bubny vypadají jak z Kadetta E Laughing
Jsou asi každý trochu jiný. Ne rozměrově, ale jen jeden má po obvodu vyražená čísla. Je tam datum 24.5.75 Smile
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Tue Oct 30, 2012 10:59 pm

No, po montáži pakny maličko drhnou Rolling Eyes a vyzkoušel jsem všechno, zúžil jsem i excentry, ale nechce se to úplně uvolnit. Tak uvidíme, co to udělá, až se trochu zahřejí při první jízdě.
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Výfuk

Příspěvek  GeXeS Fri Nov 16, 2012 9:42 pm

Tak - dnes jsem odvezl Rekorda do servisu na montáž výfuku, protože mi trochu hoří termíny na přepis. Chlapci měli z auta velkou radost, po hodině mi volali, že urvali všechny šrouby, co mohli a italský výfuk nemá správné úhly trubek, takže se to bude muset natavit a ohnout. Prý si mám přijít v pondělí. Hm...
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Mon Nov 19, 2012 5:04 pm

Hotovo, přeregistrováno. Výfuk upravený a sedí jak přibitý, krása. What a Face

Na evidenčce mi vyčetli jedinou věc - nepodařilo se jim najít VIN na kastli. Netuší někdo, kam se vyrážely v 60-70. letech na OPELy čísla? Mám to jen na štítku pod kapotou, vyražené v destičce a chlapci se tvářili, že to nestačí a že mi budou dělat problémy. Nakonec udělali jen bububu, ale mám si to prý zjistit, nebo bude příště bubu větší. Rolling Eyes
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  m.artty Mon Nov 19, 2012 7:19 pm

To mají vědět oni, kde to je.... a to, že je to neobvyklé auto je jejich problém. Když jsem byl na STK s motorkou, tak taky nemohl najít číslo rámu. Já vím kde je, ale vzhledem k tomu, že s pan technik co to dělal měl minule blbé řeči, tak jsem to nechal ho hledat... po 15 minutách to vzdal a spokojil se s číslem na štítku Laughing
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Mon Nov 19, 2012 9:37 pm

m.artty napsal:To mají vědět oni, kde to je.... a to, že je to neobvyklé auto je jejich problém. Když jsem byl na STK s motorkou, tak taky nemohl najít číslo rámu. Já vím kde je, ale vzhledem k tomu, že s pan technik co to dělal měl minule blbé řeči, tak jsem to nechal ho hledat... po 15 minutách to vzdal a spokojil se s číslem na štítku Laughing
Very Happy No což o to, i tak jsem se pobavil dost. Kolem auta stálo pět techniků a když jsem zvednul kapotu, zrovna procházel kolem šestý. "Ty vole, to je krabička jak na wankel..." Laughing
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  kuba-dc Mon Nov 19, 2012 10:42 pm

Např. u Manty to je vedle sedačky spolujezdce vyražený v podlaze. Je tam kousek koberce, kterej se dá odklopit a pod ním je to vidět. Ale to je o 10 let novější, tak nevim, jestli u tvojeho to bude taky.
kuba-dc
kuba-dc

Poèet pøíspìvkù : 331
Join date : 14. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty po zimě

Příspěvek  GeXeS Fri May 03, 2013 11:36 pm

Tak jsem to dnes nakopnul Twisted Evil
Sice se mu do startování nejdřív nechtělo, stačilo ale trochu víc našlapat a rozběhl se jako hodinky. Rovnou jsem vyměnil olej v motoru a chystám se zajet za místním svářečem, co mi řekne na ten podvozek a prahy.
Kdo to tu měl Rekorda C coupé - jak je to s výměnou oleje v převodovce a diferenciálu? Jak se tam dostat, jak často to měnit, co tam dávat? Ví někdo?
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  OPEL PARTS GREECE Tue May 28, 2013 2:25 pm

What is the purpose for the mod of the red one?
OPEL PARTS GREECE
OPEL PARTS GREECE

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 28. 05. 13
Age : 57
Location : GREECE

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Fri May 31, 2013 10:05 pm

OPEL PARTS GREECE napsal:What is the purpose for the mod of the red one?
Purpose? To be honest I have no idea, it was the previous owner's doing. But the cooling is (surprisingly) not limited by this and I like the resulting outlook, so I am leaving it as it is.

Hey, aren't you the one who was selling the C-caravan rear lights on eBay?
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  OPEL PARTS GREECE Sat Jun 01, 2013 8:25 am

GeXeS napsal:
OPEL PARTS GREECE napsal:What is the purpose for the mod of the red one?
Purpose? To be honest I have no idea, it was the previous owner's doing. But the cooling is (surprisingly) not limited by this and I like the resulting outlook, so I am leaving it as it is.

Hey, aren't you the one who was selling the C-caravan rear lights on eBay?

Great!!!
You will be unique!!
As for e-Bay.....sorry we do not sell on e-Bay
You can locate us as Opel Parts Greece

E-mail: alpharm AT otenet.gr
E-mail 2: opelpartgreece AT gmail.com
Online: Opelparts AT hotmail.com
Skype: Opelparts
Facebook:
/profile.php?id=1295281756
/opel.parts.9
/Opel.Parts.Greece
/opelparts
OPEL PARTS GREECE
OPEL PARTS GREECE

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 28. 05. 13
Age : 57
Location : GREECE

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Sat Jun 01, 2013 9:57 am

Ah OK, thanks for the opinion, then Smile I think the same.
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Sun Oct 20, 2013 8:46 pm

Novinky.
Nechal jsem auto v místním servisu, protože mi při zahřátém motoru nějak klopýtaly válce. Chlapík mi po domluvě předělal palivový přívod, vyměnil svíčky, úplně změnil palivový filtr (byly tam původně dva v sérii, takové ty srandovní plastové minikošíčky, nějaký domácí kutil) a rozebral a vyčistil karburátor. Pak mu to stálo asi měsíc na dvorku, protože neměl čas to dokončit. Teď jsem si Caravan vyzvedl a výsledek je horší než před zásahem - zastudena motor kulhá tak šíleně, že skoro nedrží nastartovaný ani se sytičem naplno, po zahřátí se to zlepší jen trochu a když to rozjedu do otáček, dokonce i v takových 40-50 kilometrech mi nepravidelně vynechávají válce. Servisák z toho byl celý zelený, děsně se mi omlouval a zkoušel ještě hýbat s předstihem na rozdělovači, ale nic moc nakonec nevyřešil. Prý by mohl být problém ve víčku rozdělovače, nebo ještě jednou vyčistit karburátor.
Jezdit se s tím dá, ale je to k pláči. Za dva-tři týdny jde Rekord pod nůž, bude se vyvařovat, tak se zkusím poradit ještě s tím týpkem, co to bude dělat, ten se vyzná dost.
Napadá vás něco? Prozatím bych asi zkusil ten rozdělovač... Vy jste ode mě všichni daleko, co?Rolling Eyes
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  m.artty Sun Oct 20, 2013 9:12 pm

Je dobře seštelovaný karburátor? Co tam dal za svíčky? Já s tím tedy zkušenosti nemám, vždy jsem měl auta se vstřikováním... ale co si pamatuju, tak na motorkách to bylo celkem citlivé.
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  GeXeS Sun Oct 20, 2013 10:16 pm

m.artty napsal:Je dobře seštelovaný karburátor? Co tam dal za svíčky? Já s tím tedy zkušenosti nemám, vždy jsem měl auta se vstřikováním... ale co si pamatuju, tak na motorkách to bylo celkem citlivé.
Když já vlastně nevím Rolling Eyes ten typ svíček zjistím. A karburátor mě napadl taky. Zkusím to v týdnu odvézt na radu ke strýci, ten dělá staré Tatrovky...
GeXeS
GeXeS

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 14. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  m.artty Sun Oct 20, 2013 11:17 pm

Ono dneska je to už asi problém, protože moc lidí ty karburátory už umět nebude.

Další věcí je to, jestli se k tomu vůbec dá zjistit základní nastavení aby se dalo od něčeho odpíchnout. U svíček by to chtělo zkontrolovat aspoň odtrh...

Pokud strýc dělá Tatrovky, tak určitě bude vědět co a jak u téhle staré koncepce. To co ti tu píšu odhaduju z toho mála, co jsem stačil pochytit o dvoutaktních motorkách, takže nevim jestli aplikace na auto je úplně vhodná.
m.artty
m.artty

Poèet pøíspìvkù : 1208
Join date : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Rekord C caravan - Stránka 2 Empty Re: Rekord C caravan

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru